Uruchom nowy kanał reklamowy: Microsoft Advertising

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Zaufało nam ponad 150 sklepów z różnych branż:

Dlaczego warto wypróbować Microsoft Advertising z Agencja.com?

45%

Reklamy produktowe mają wyższy wskaźnik CTR średnio o 45% niż w Google Ads

73%

użytkowników przeglądarki Bing (globalnie) jest poniżej 45 roku życia

61%

wyszukiwań w przeglądarce Bing to frazy związane z brandem

Czy Microsoft Advertising działa?

Niech wyniki realizowane przez ekspertów PPC Agencja.com wykorzystujących autorskie narzędzia Sembot Suite przemówią same za siebie:

Case 1

E-commerce: sklepzycia.pl – witaminy, minerały, suplementy i kosmetyki

ROAS: 1550%

Share of voice: 79% vs 38% w Google Ads

CPC: 4x taniej niż w Google Ads

Spektakularny wynik kampanii zaimponował zespołowi Microsoft na tyle, że case study zamieszczono na oficjalnej stronie korporacji. Zapraszamy do lektury (wersja angielska).

Case 2

Ecommerce: mdc.pl – materace dla ciebie – największy w Polsce sklep z materacami

Średni ROAS: 800%, rekordowy: 1512% (!)

Share of voice: 79%

Średni wskaźnik konwersji: 2%

CTR: 1,38%

Średni CPC: 2,29 zł

Efekt możliwy do uzyskania dzięki wykorzystaniu złożonych architektur kampanii opartych na segmentacji produktów z wykorzystaniem dynamicznych reguł na feedzie produktowym (Sembot Ads Suite). Stała analiza i bieżąca optymalizacja skutkowały znakomitymi rezultatami.

Case 3

E-commerce: Sklep meblowy

Średni ROAS: 3883%

ROAS w ostatnim miesiącu: 4096% (a rekordowy miesiąc w szczycie sezonu to aż 6400%!)

Share of voice: 59%

Średni CTR: 1,5% vs 1,1% w Google Ads

Średni CPC: 0,87 zł

W tym przypadku obrana na początku strategia przyniosła zamierzone rezultaty. W pierwszym etapie ważnym celem było osiągnięcie wyższych CTR i zwiększenie udziału w „share of voice” na bardzo mocno konkurencyjnym rynku. Oczywiście zaawansowana segmentacja umożliwiła trzymać ścisły reżim budżetowy i wyciskać już po pierwszym miesiącu ROAS 3770%, z niemalże natychmiastowym sygnałem do skalowania. Budżet reklamowy wzrósł ponad 3-krotnie, przy kontrolowanym ROAS na średniej 3883%. Setki tysięcy dodatkowego przychodu – klient w 100% zadowolony.

Czy warto zatem spróbować?
Liczby nie kłamią, odpowiedź jest prosta: koniecznie!

Zwiększ sprzedaż swojego sklepu dzięki Microsoft Advertising!

Co dla Ciebie zrobimy czyli jak wygląda współpraca

Krok 1

Uzupełnij krótki brief i wyślij formularz


Krok 2

Zakładamy konto Microsoft Ads, podpinasz do konta kartę kredytową i zasilasz budżet - zalecany minimalny budżet miesięczny: 1000 zł.

Krok 3

Dostępy i niezbędne połączenia z: Google Analytics, Google Ads, Google Merchant Centre, Google Tag Manager

Krok 4

Tworzymy ustawienia analityczne dla Microsoft Advertising w Google Tag Managerze, aby kampanie poprawnie zliczały wyniki w Twoim Google Analytics

Krok 5

Rozstawienie i uruchomienie kampanii przy wykorzystaniu narzędzi Sembot Suite z segmentacją na bestsellery, aby maksymalnie skutecznie wykorzystać budżet reklamowy

Krok 6

Zajmij się biznesem, a my optymalizacją kampanii. W cyklicznych raportach przedstawimy wyniki oraz plan dalszych działań.

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

Już ponad 150 e-commerce zaufało ekspertom z Agencja.com

Zgłoś swój sklep i uruchom błyskawicznie nowy kanał sprzedaży!

Aby szybko i sprawnie uruchomić Microsoft Ads dla twojego sklepu uzupełnij poniższy brief:

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

To zależy od przyjętej strategii, którą tworzymy indywidualnie dla danego przypadku. Minimalny budżet początkowy, który ma sens to 1 000 zł – dla małych sklepów. Dla średnich sklepów, optymalny miesięczny budżet to 3 000 zł, w zależności od złożoności oferty, ilości produktów, zróżnicowania marż i innych aspektów strategii marketingowej sklepu.

Praktycznie wszystkie systemy reklamowe bazują na algorytmach uczenia maszynowego – także i Microsoft Ads – co oznacza, że im więcej wartościowych danych dostarczymy do systemu (konwersje i mikrokonwersje), tym skuteczniej i szybciej zadziała rozpędzenie kampanii. Dzięki wykorzystaniu naszych autorskich narzędzi (Sembot Ads Suite) jesteśmy w stanie bardzo szybko uruchomić skuteczne architektury kampanii, tak aby już po pierwszym miesiącu wyciągać wnioski względem dalszych kroków optymalizacyjnych i skalujących rezultaty.

Platforma Microsoft Ads cały czas bardzo dynamicznie się rozwija i systematycznie dodawane są nowe funkcjonalności związane z targetowaniem i zarządzaniem kampaniami. Do dyspozycji mamy klasyczne reklamy typu Search czy produktowe oraz odpowiednik dynamicznych reklam graficznych względem Google Ads.

Jeśli nie spróbujesz, nigdy się tego nie dowiemy 🙂 Jedną ze strategii rozwoju e-commerce jest eksperymentowanie i uruchamianie kolejnych „kół zamachowych”, które będą napędzać wzrost sprzedaży sklepu. Z naszego punktu widzenia i w oparciu o nasze doświadczenia zarówno w Microsoft Ads jak i Google Ads, narzędzia, które wykorzystujemy do generowania i zarządzania kampaniami sprawdzają się w ekstremalnie trudnych branżach, gdzie konkurencja może przytłaczać.  Sembot Ads Suite i jego możliwości dają sporą przewagę, którą wykorzystujemy na korzyść naszych Klientów.

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!