Google Ads

#audyt   #kampanie    #optymalizacja    #analiza    #raporty

Skuteczność potwierdzona wynikami ponad 100 Klientów

Metodologia

Aby opracować skuteczne strategie w ramach Google Ads w pierwszej kolejności wykonujemy audyt przeprowadzonych dotychczas działań.

Następnie określamy cele. Cele mierzalne i osiągalne, które będą podstawą do oceny efektywności. Po zdefiniowaniu celów dobieramy typy kampanii o największym potencjale skuteczności. Google Ads oferuje nam sporo możliwości:

Uruchomienie kampanii wiąże się ze śledzeniem rezultatów i optymalizacją kluczowych wskaźników (CTR, konwersja, CPC itp.). Analizujemy wyniki i opracowujemy kolejne akcje, mające na celu osiągnięcie skalowalnej strategii.

Korzyści reklamy w Google Ads

Wartościowy ruch

Dostarczamy jakościowy ruch na Twoją witrynę.

Zasięgi

Reklama zwiększa widoczność marki w różnych miejscach (search, shopping, display).

Konwersje

Reklama ma przynosić wymierne wyniki sprzedażowe.

Nowi Klienci

Docieramy do użytkowników, którzy nie znali dotychczas Twojej marki.

Nowe nisze

Możliwości dotarcia do określonych użytkownikom, dzięki zaawansowanym metodom targetowania.

Szybkie rezultaty

W porównaniu do innych technik, reklama w Google Ads przynosi błyskawiczne wyniki.

Bartosz Ferenc

CEO, agencja.com

Większość przeanalizowanych przez nas kont ma krytyczne błędy, które prowadzą do wydawania znacznych środków na nieefektywne działania. Nie mówimy o kosmetycznej poprawie wyników o 10%, ale o poprawie o kilkaset procent.

Poznanie naszego zdania nic nie kosztuje, i zawsze można je skonfrontować z innymi specjalistami do czego zachęcamy.

Dlaczego warto z nami współpracować

Ponad 100 KLIENTÓW

To daje doświadczenie i spojrzenie na biznesy w różnych branżach.

Skuteczność

Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, zaawansowanej analityki i autorskich narzędzi.

Zaufanie, uczciwość

…i zaangażowanie – bo Klient u nas jest zawsze najważniejszy. 

Bez względu na budżet.

Boty i ludzie

Nasz zespół certyfikowanych specjalistów wspierają automatyczne rozwiązania sprawdzające konto 10 razy w ciągu każdej godziny, co pozwala uzyskać efekty niemożliwe do osiągnięcia manualnie.

Koncentracja na wynikach

Kampanie, które prowadzimy zarządzane są za pomocą bezpiecznych mechanizmów Sembot AI, które pozwalają uzyskać zasięg do 40% większy niż Kampanie CPA/ROAS wbudowane w Google Ads.

Automatyczny Audyt

Nasze systemy regularnie monitorują setki parametrów na  Twoim koncie, i w razie konieczności nasi specjaliści podejmują odpowiednie działania.

Nasze przewagi

Strategia kampanii

Budowa kampanii na zasadzie budowy lejka – dopasowujemy i badamy frazy zgodnie z intencjami Klienta: od fraz ogólnych do najbardziej szczegółowych. I tu zaczyna się magia narzędzi, które zaprzęgamy do akcji:

Wszystko to w celu osiągnięcia imponujących wyników. Manualnie byłoby to wykonalne, ale zajmowałoby całe dni, albo i tygodnie – w zależności od ilości produktów. Z Sembot Product Ads Suite wykonujemy te zadania w kilka kliknięć, co przekłada się na błyskawiczne zmiany i efekty. Jako agencja Google Ads działamy skutecznie i wydajnie, tak aby osiągnąć jak najlepsze wyniki dla naszych Klientów. 

Zaawansowane architektury kampanii

Nasze narzędzia umożliwiają sprawne zarządzanie złożonymi architekturami kampanii Google Ads – SKAG (single keyword ad group) oraz SPAG (single product ad group). Określane są one przez ekspertów jako „święty Graal”, gwarantują najlepsze wyniki: wyższe CTR, są znacznie lepiej dopasowane do zapytań w wyszukiwarce, a co za tym idzie – otrzymują wyższy wskaźnik jakości, który z kolei determinuje koszty związane z reklamą (im wyższy wskaźnik, tym niższy koszt).

Dzięki tak zaawansowanym możliwościom technologicznym możemy generować i znajdować nowe pomysły na słowa kluczowe, które mają potencjał konwersji. 

Narzędzia:

Autorskie technologie ad-tech

Na potrzeby automatyzacji i optymalizacji kampanii w Google Ads opracowaliśmy unikatowe, autorskie rozwiązanie czyli Sembot Product Ads Suite – kompletny zestaw narzędzi, dzięki któremu każdy sklep, obsługiwany przez specjalistów Agencja.com, posiada perfekcyjny feed produktowy.

Dlaczego feed jest tak ważny? Poprawny i zoptymalizowany feed to fundament, punkt wyjścia do dalszych działań związanych z performance marketingiem, nie tylko na platformie Google Ads, ale także i w innych kanałach. 

To właśnie generator kampanii Sembot skraca drastycznie czas przygotowania i zarządzania indywidualną reklamą setek tysięcy produktów.

Stała optymalizacja

Czy wiesz, że zasada Pareto ma odniesienie w e-commerce? 20% produktów generuje 80% przychodu i odpowiada za 10% udział w koszcie całego budżetu. Co z tego wynika? Że 90% wartości budżetu jest przeznaczane na produkty, które nie mają potencjału konwersji! Jak jest w przypadku Twojego biznesu?

Naszym celem jest maksymalnie efektywne wykorzystanie budżetu – nie ma sensu sztuczne pompowanie tak ogromnej części budżetu reklamowego, w produkty, które mają nikłe szanse na konwersję. To po prostu nigdy nie będzie efektywne. Zdecydowanie lepiej ten budżet przeznaczyć na te produkty, które staną się bestsellerami i dadzą Ci wymierny efekt w postaci zdecydowanie większej sprzedaży.

0 %

przychodu jest generowane przez 20% produktów

0 %

stanowi ich udział w koszcie całego budżetu

0 %

budżetu jest przeznaczane na produkty bez potencjału na konwersję

Dodatkowy bonus czyli reklamy produktowe PLA 20% taniej!

A to za sprawą usługi Google Comparison Shopping Services, której jesteśmy oficjalnym partnerem. Do kompletu usług świadczonych przez agencja.com dla e-commerce, to wisienka na torcie. Wiąże się bowiem z niższym kosztem CPC w kampaniach typu PLA (product listing ads), powszechnie nazywanych reklamami produktowymi.

CSS to możliwość osiągnięcia 20% przewagi w sile nabywczej w biddingu – bonus ten wynika z przegranego przez Google postępowania sądowego w Komisji Europejskiej. Skutkiem tego dostęp do przestrzeni reklamowej, na której widzimy listing produktów jest na równych zasadach dla Google i innych dostawców usługi-serwisu porównywania cen. Przy czym reklama realizowana za pośrednictwem Google Shopping obarczona jest marżą, zaś Partnera – jakim my jesteśmy – już nie. To w efekcie stanowi o różnicy i wyższej skuteczności reklam produktowych realizowanych u dostawcy usługi CSS.

20% niższy koszt w reklamie daje Ci ogromną przewagę nad konkurencją.

-20% CPC =
25% wyższy ROAS

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!