Optymalizacja kampanii Ceneo

#ceneo    #sprzedaż    #roas    #kampanie

Już ponad 100 sklepów przekonało się, że warto automatyzować kampanie na Ceneo z agencja.com!

„Z systemem działamy od ok. pół roku. Po początkowych integracjach i optymalizacji, teraz system działa coraz lepiej dając wymierne korzyści i oszczędność czasu. Stale dopracowujemy kampanie oraz zwiększamy i optymalizujemy ich zasięg.

Polecam!”

Mirosław Klekot

Dyrektor E-commerce dla BRON.pl / Hobby4Men.com

Case study Mediamarkt:

„Największą zaletą narzędzia jest automatyczne bidowanie produktów, które osiągają odpowiedni ROAS. Przekłada się to na efektywniejsze wydawanie budżetu. Od momentu rozpoczęcia współpracy poprawie uległy wskaźniki:

  • wzrost konwersji o 8,5%,
  • wzrost efektywności o 4,5%.”

Przemysław Jańczyk

Performance Marketing Specialist z Media Markt Saturn Online Polska.

„Zespół udowodnił, że narzędzie jest skuteczne. Widzimy wzrosty sprzedaży i nie musimy poświęcać etatu w zespole na optymalizację oferty w Ceneo. Mamy cały czas dostęp do panelu administracyjnego w którym śledzimy ceny konkurencji, dzienne przychody vs. koszty oraz jaki procent oferty z pliku xml jest bidowany. To pozwala nam skupić się na indywidualnych rozmowach z producentami nt. dostępności i warunków zakupowych.”

Rafał Napiórkowski

dyrektor ds. e-commerce

Rekordowy miesięczny wskaźnik ROAS: 2120%

4-krotny wzrost sprzedaży uzyskany dzięki segmentacji kampanii: na bestsellery, na odchylenia cenowe i maksymalną stawkę bidowania oraz wykluczających z bidowania.

Co równie ważne – Klient operacyjnie został odciążony od czaso- i pracochłonnej obsługi, dzięki czemu zyskał moce przerobowe w innych obszarach.

Potencjał Ceneo

1/8

wszystkich transakcji w polskim e-commerce

23 mln

użytkowników miesięcznie

1 miliard

sesji rocznie

30 mln

aktywnych kont

Strategia

Analogicznie jak w przypadku Google – liczy się pozycja: im wyższa, tym większa sprzedaż

Wyższą pozycję można osiągnąć poprzez system bidowania, co przy szerokim asortymencie produktowym rodzi sporo problemów: czasochłonność i pracochłonność tego kanału może zniechęcić wielu sprzedawców do aktywnego działania.

W agencja.com – łączymy wiedzę ekspercką z autorskim rozwiązaniem technologicznym, dzięki temu jesteśmy w stanie obniżyć koszty kampanii nawet o 90% poprzez eliminację z kampanii produktów nierentownych i kumulując siły budżetowe na produkty wysoce konwertujące.

Analiza danych

Dzięki naszym narzędziom kontrolujemy opłacalność wszystkich produktów reklamowanych na Ceneo. Monitorujemy stawki nawet kilka razy dziennie, co przy aktywnych działaniach konkurencji, pozwala utrzymywać optymalne pozycje w racjonalnych kosztach.

Technologia i narzędzie

Nasze unikatowe rozwiązanie w połączeniu z wiedzą ekspertów gwarantuje maksymalnie wysoką pozycję. Każdego dnia analizowany jest wyznaczony koszt sprzedaży, minimalizowana jest również stawka za kliknięcie w oparciu o zachowania stawek konkurencji.

Strategia

Obsługa działań na Ceneo to praca na cały etat. Zapewniamy kompleksowe wdrożenie naszych rozwiązań i stałą opiekę konsultantów, dzięki czemu otrzymujesz usługę gotową do działania. Ustalamy mierzalne kryteria, wskaźniki i strategie bidowania, co bardzo szybko przekłada się na osiągnięcie planowanych rezultatów.

Proces

1 →

Ustalenie celów i kluczowych wskaźników

2 →

Opracowanie strategii licytacji

3 →

Dobór produktów

4 →

Analiza rentowności produktów

5 →

Analiza konkurencji

6

Stały monitoring i aktualizacja stawek

Co
zyskujesz?

➔ Bezcenny czas

➔ Pełną kontrolę nad budżetem

➔ Możliwość kampanii na kategorie lub marki

➔ Zaawansowane analizy i raporty

➔ Monitoring cen konkurencji

➔ Znaczące obniżenie kosztów kampanii

➔ Obniżenie kosztów operacyjnych

Nasze przewagi

01.
Autorskie narzędzia

Nie ma co ukrywać, że praca nad kanałem Ceneo wymaga wiedzy, doświadczenia oraz stałej kontroli nad nieustannie zmieniającym się środowiskiem cenowym produktów twoich i konkurencji. Aby być w top 3 i maksymalnie wykorzystać potencjał platformy to żmudna i mozolna praca na cały etat.

W agencja.com korzystamy z własnych, autorskich narzędzi, które dzięki połączeniu przez API Ceneo dają nam możliwości automatyzacji i efektywnej pracy, polegającej na stałym monitoringu i kontroli tego co się dzieje z twoimi kampaniami, produktami, cenami i kosztami promocji. 

02.
Stała opieka ekspercka

Nad twoimi kampaniami i poprawnością konfiguracji stale czuwa ekspert, specjalizujący się w optymalizacji kampanii. Ale nie tylko on pracuje dla Ciebie – pracujemy w teamie i działając na wielu kontach wymieniamy się doświadczeniami i spostrzeżeniami, które działają wyłącznie na Twoją korzyść.

Feed produktowy oraz karta produktu wymagają stałych aktualizacji i optymalizacji – zajmujemy się tym za Ciebie.

03.
Doświadczenie

Obsługujemy ponad 100 klientów w samym kanale Ceneo – są to topowe polskie marki, średnie i duże sklepy, które poznały codzienne wyzwania związane z działaniem na Ceneo. Know-how to bezcenna wartość, którą dostarczamy wraz z usługą pełnego serwisu kanału Ceneo.

 Współpracując de facto stajemy się częścią twojego teamu – wspólnie ustalając strategie i cele. W ten sposób twój team może zająć się rozwojem biznesu, a my stanowimy operacyjną komórkę, która wspiera cię wiedzą na każdym etapie. 

02.
Ukierunkowanie na cele rezultaty

Analizujemy na bieżąco wszystkie kluczowe wskaźniki (ROAS, koszty, pozycje, współczynniki konwersji dla wszystkich produktów). Trzymanie „ręki na pulsie” w tym kanale jest niezwykle istotne z punktu widzenia skuteczności. 

Wspierani narzędziami, raportami i analizami jesteśmy w stanie zapewnić imponujące wyniki. 

 

Aby wyprzedzić konkurencję czasem wystarczy 1 grosz!

Aby znaleźć się w topowych pozycjach w Ceneo czasem wystarczy zwiększyć bidowanie zaledwie o 1 grosz. Ale zarządzanie większą ilością produktów i dynamiczne bidowanie, gdy konkurencja cały czas dokonuje zmian po prostu wymaga automatyzacji.

Nasze autorskie narzędzie umożliwia pełną kontrolę wskaźników efektywności kampanii na poziomie kategorii, marki lub nawet pojedynczego produktu. Dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć błyskawiczne efekty już kilka dni od uruchomienia współpracy.

Bartosz Ferenc

Prezes Sembot.com | Agencja.com

Transparentny model współpracy

Od 1000 zł za obsługę konta + 2% success fee

Nasza komunikacja z klientami jest prosta i szczera. Taki też jest i model rozliczenia.

Nasz podstawowy model współpracy, składa się z płaskiej stawki (flat fee) oraz premii za wyniki zależnej od wygenerowanego przychodu na sklepie. 

Przy rozpoczęciu współpracy obowiązuje jednorazowa opłata czyli set-up fee, obejmująca pełną konfigurację kont analitycznych i reklamowych.

Podsumowując:

* Cena indywidualna – zależna od ilości produktów w feedzie produktowym.

Ceny netto/miesiąc – prosimy do nich doliczyć podatek w wysokości 23%
Opcjonalny dostęp do API Ceneo – 2 500 zł netto.​

Nie chcesz przepalać budżetów na CENEO?

Dobrze trafiłeś! Porozmawiajmy o Twoim biznesie.

Umów się na krótką i niezobowiązującą rozmowę, aby poznać możliwości, potencjał i technologie jakie wykorzystujemy, aby osiągnąć przewagę w kampaniach na Ceneo.

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!