Darmowy audyt kampanii Google Ads

Uważamy audyt za świetny kanał budowy relacji, która być może doprowadzi do współpracy w celu naprawienia błędów, zlecenia prowadzenia konta i osiągnięcia oczekiwanych rezultatów z działań w Google Ads.

Zaufało nam ponad 150 sklepów z różnych branż:

Zaufało nam ponad 150 sklepów z różnych branż:

Naprawdę warto!

Większość przeanalizowanych przez nas kont ma krytyczne błędy, które prowadzą do wydawania znacznych środków na nieefektywne działania. Nie mówimy o kosmetycznej poprawie wyników o 10%, ale o poprawie nawet o kilkaset procent!

Poznanie naszego zdania nic nie kosztuje, i zawsze można je skonfrontować z innymi specjalistami do czego zachęcamy.

Bartosz Ferenc

Prezes Sembot.com | Agencja.com

Reklamy w sieci wyszukiwania

Skuteczność w pozyskiwaniu ruchu

Celem kampanii tekstowej jest zwykle pozyskanie jak największego, dobrej jakości ruchu, w jak najniższej cenie przekładającego się na konwersje.

Średni wynik jakości

Wynik jakości to parametr który mówi o ile drożej musimy kupić ruch względem kampanii z maksymalnym wynikiem jakości oraz ile tego ruchu tracimy ze względu na złą ocenę kampanii przez Google.

Udział w wyświetleniach

Do jakiego procenta użytkowników nasze reklamy docierają, a w konsekwencji jaki udział mają kampanie w potencjalnej ilości możliwych do zdobycia transakcji.

Współczynnik CTR

Jak skutecznie reklamy przyciągają ruch, czyli jaki procent użytkowników którzy widzieli reklamę w nią kliknie, a w konsekwencji jaka będzie ilość konwersji.

Zajmowane pozycje

Jak zmieniają się pozycje słów kluczowych w ciągu dnia, jak pozycja wpływa na CTR i pozyskiwany ruch.

Cena za kliknięcie

Sprawdzamy czy pozyskiwany ruch nie jest kupowany za drogo, lub nie jest pozyskiwany ze względu na zbyt niską stawkę CPC.

Szukanie słów kluczowych

Analizujemy czy obecne słowa kluczowe wyczerpują potencjał Google Ads do generowania leadów sprzedażowych.

Co zawiera audyt

Analiza budowy konta

Sprawdzamy czy konto jest prawidłowo zbudowane, czy reklamy odpowiadają słowom kluczowym, a te stronom lądowania. 

Oceniamy wynik jakości, rozdzielenie ruchu, architekturę.  Analizujemy rozszerzenia reklam, ilość reklam na grupę reklam i wiele innych parametrów.

Skuteczność działań

Analizujemy jak skutecznie zdobywamy ruch, jaki zasięg mają kampanie, w jakiej cenie pozyskiwane są kliknięcia i jaki jest stosunek kliknięć do wyświetleń. 

Analizujemy, które grupy użytkowników konwertują, sprawdzamy jakie słowa kluczowe, produkty, kampanie są dochodowe, a jakie nie. 

Dlaczego audyt jest za darmo?

Większość kont Google Ads jest prowadzona źle i w ewidentny sposób marnuje budżet reklamowy. Ponad 90% analizowanych przez nas kont nie wykorzystuje pełnego potencjału i możliwości reklamowych platformy Google Ads.

Dzięki audytowi mamy możliwość przedstawienia bezpośrednio na Twoim koncie jak bardzo można poprawić skuteczność prowadzonych działań.

20 godzin pracy specjalisty

Sprawdzamy ponad 100 parametrów

Przeanalizujemy Twoje konta Google Ads, i ocenimy je pod względem najczęściej występujących problemów.

Nasz specjalista korzystając z naszych autorskich rozwiązań i automatyki jest w stanie w krótkim czasie wykonać pracę która normalnie by zajęła wiele godzin.

Prawidłowe gromadzenie danych​

Analizujemy źródła danych na Twoim koncie Google Ads.

Konwersje

Sprawdzamy czy prawidłowo są raportowane informacje o dokonanych konwersjach.

Telefony i emaile

Sprawdzamy czy zliczasz konwersje wykonane za pomocą telefonów lub emaili.

Śledzenie kliknięć

Analizujemy czy kody śledzące są zainstalowane prawidłowo.

Google My Business

Jeśli masz placówki stacjonarne to czy wyświetlają się przy reklamach i w jakim stopniu użytkownicy lokalni znajdują informację o Twoich lokalizacjach.

Google Merchant

Jeśli sprzedajesz produkty to sprawdzamy czy feed jest prawidłowy, czy wszystkie parametry są uzupełnione, a jego jakość odpowiednia.

Google Analytics

Łączymy informacje o zachowaniu użytkowników na stronie, takie jak współczynnik odrzuceń czy zaangażowanie.

Analiza różnych typów kampanii

Kompleksowo ocenimy efektywność wykorzystywanych kanałów

Sieć wyszukiwania

Dobór słów kluczowych, rodzaju dopasowania, ilość słów kluczowych w grupie reklam, rozszerzenia reklam, CTR, pozycje, udział w wyświetleniach, wykluczenia, wynik jakości, rozdział desktop/mobile.

Display

Miejsca docelowe, wykluczenia lokalizacji, blokada reklam w aplikacjach, ceny za kliknięcie, wykorzystanie odbiorców, CTR, skuteczność, reklamy brandingowe.

Reklamy produktowe

Prawidłowa hierarchia kampanii, priorytety, koncentracja na reklamach SKU, kampanie na marki/kategorie. Rentowność poszczególnych produktów. Udział w wyświetleniach.

Reklamy Youtube

Zaangażowanie oglądających, zasięg, interakcje, długość odtworzeń, miejsca docelowe, kierowanie i remarketing, zainteresowania i słowa kluczowe.

Charakterystyka użytkowników

Oceniamy wpływ profilu użytkownika na konwersje

Płeć

Sprawdzamy czy któraś z płci nie charakteryzuje się znacznie lepszą skutecznością, a jeśli tak to pomagamy dobrać odpowiednie parametry.

Urządzenie

Ruch mobilny często osiąga zupełnie inne wyniki niż ruch z komputerów stacjonarnych.

Wiek

Być może nie wszystkie grupy wiekowe równie skutecznie odpowiadają za pozyskiwanie konwersji.

Porę dnia

Część biznesów ma silną zależność skuteczności od pory dnia czy dnia tygodnia.

Lokalizacja

Wiążemy geolokalizację użytkowników ze skutecznością kampanii, stawkami za kliknięcie i kierowaniem reklam.

Wcześniejsze wizyty / odbiorcy

Analizujemy czy użytkownik był wcześniej na stronie, jakie akcje wykonał i czy zwiększają one szanse na konwersje.

Budowa kampanii

Sprawdzamy czy konto zostało zbudowane zgodnie z najlepszymi praktykami, gwarantujacymi skuteczne wykorzystanie budżetu marketingowego.

Reklamy produktowe - SPAG (SKU)

Sprawdzamy czy konto jest właściwie podzielone na kampanie produktowe. Czy odpowiednio ustawione są priorytety Kampanii, dopasowania do grup produktów oraz wykluczenia.

Za pomocą architektury zorientowanej na poszczególne produkty, można uzyskać efekty znacznie lepsze niż przy zastosowaniu jednej stawki dla wszystkich produktów, brandu czy kategorii.

Reklamy tekstowe - SKAG

Sprawdzamy zgodność budowy konta z Architekturą Single Keyword Ad Group, czyli metodą budowy konta pozwalającą na uzyskanie najlepszych wyników dla reklam tekstowych w sieci wyszukiwania.

SKAG wymaga utworzenia grupy reklam i zestawu reklam dla każdej interesującej frazy. Pozwala to na maksymalną kontrolę zachowania się kampanii reklamowych i najwyższą skuteczność.

Kampanie Performance Max

Nowy typ inteligentnych i zautomatyzowanych kampanii opierających się w ogromnej mierze na kreacji zasobów… ale nie tylko. Bowiem w Performance Max można wykorzystać segmentację wykorzystującą feed produktowy – i tu na „białym koniu” wjeżdża nasze autorskie rozwiązanie Sembot Suite, dzięki któremu przygotowanie ultra granularnych kampanii trwa błyskawicznie i z pełną kontrolą budżetu na poziomie produktu, kategorii lub segmentu.

Czy pozyskujemy wszystkie leady

Skuteczność sprzedaży w sieci wyszukiwania

ROAS/CPA słów kluczowych

Oceniamy stosunek przychodu do kosztu generowanych przez poszczególne frazy lub koszt wykonania akcji jeśli wartość akcji jest nieznana.

Wykluczenia

Sprawdzamy czy słowa kluczowe na które wyświetlają się reklamy są tymi na które reklamy powinny się wyświetlać.

Długi ogon (long tail)

Analizujemy czy kampanie pozyskują ruch z fraz precyzyjnych, które mają niewielką ilość wyświetleń, ale zwykle bardzo dobrze konwertują.

Reklamy produktowe

Segmentacja produktów

Kampanie produktowe pozwalają jedynie na podział listy produktów według zadanych kryteriów i ustalenie stawki za kliknięcie (lub CPA/ROAS) dla wybranej grupy reklam. Jedyna opcja kierowania to wykluczenia słów kluczowych, stąd brak staranności przy budowie prowadzi do znacznego spadku efektywności.

Właściwe produkty

Sprawdzamy czy kampania podzielona jest na poszczególne, pojedyncze produkty.

Kategorie / marki

Oceniamy podział kampanii ze względu na producentów i marki.

Udział wyświetleń

Sprawdzamy czy grupy mają zadowalający poziom wyświetleń i udział kliknięć.

Czy pozyskujemy wszystkie konwersje

Skuteczność sprzedaży reklam produktowych

ROAS/CPA produktów

Sprawdzamy które produkty się sprzedają, a które generują stratę. W większości przypadków 10% budżetu generuje 80% sprzedaży.

Priorytety

To z której kampanii wyświetli się dany produkt zależy od priorytetu i wykluczeń. Właściwie zbudowane konto obsługuje frazy ogólne z kampanii z wysokim priorytetem i niską stawką, a frazy szczegółowe z wysoką stawką a niskim priorytetem.

Wykluczenia

Jedyny sposób skutecznego kierowania ruchem w reklamie produktowej są wykluczenia w kampaniach ogólnych, tak że bardziej precyzyjne frazy trafiają do kampanii produktowych z wyższą stawką ale niższym priorytetem (kampanie z wysokim priorytetem mają zablokowane frazy szczegółowe).

Reklamy display

Odbiorcy i kierowanie

Rzadko kiedy kampanie typu display są skuteczne. Wykorzystuje się je najczęściej jako źródło taniej przestrzeni pod remarketing. Pozostałe przypadki które się stosuje to kampanie nastawione na budowę wizerunku (kampanie brandingowe) oraz kampanie kierujące na bardzo dobrze zdefiniowane miejsca z konkretnym produktem na który jest zapotrzebowanie w danej grupie/miejscu.

Wykorzystanie odbiorców

Oceniamy czy kampania obsługuje ruch kierowany na osoby mające kontakt z witryną czy pozyskuje nowych użytkowników.

Miejsca docelowe

Sprawdzamy gdzie wyświetlają się reklamy. Przy braku odpowiedniej konfiguracji zwykle reklamy wyświetlają się dzieciom w grach.

Cena za kliknięcie

Kampanie display mają niemal nieograniczoną przestrzeń reklamową. Zwykle należy dążyć do minimalnej stawki za kliknięcie.

Transparentny model współpracy

2500 zł za obsługę konta + success fee

Nasza komunikacja z klientami jest prosta i szczera. Taki też jest i model rozliczenia.

Nasz podstawowy model współpracy, składa się z płaskiej stawki (flat fee) oraz premii za wyniki zależnej od wygenerowanego przychodu na sklepie. 

Przy rozpoczęciu współpracy obowiązuje jednorazowa opłata czyli set-up fee, obejmująca pełną konfigurację kont analitycznych i reklamowych.

Podsumowując:

Podsumowując

Przeanalizujemy Twoje konto i powiemy co jest do poprawy. Za darmo.

 

Jeśli jesteś zainteresowany, wypełnij poniższy formularz

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!