Microsoft Advertising

(dawniej: Bing Ads)

Bo reklama w internecie nie kończy się na Google

Jesteśmy jedną z pierwszych polskich agencji, która została oficjalnym Partnerem Microsoft Advertising w Polsce. Mamy już ponad 18 miesięcy doświadczeń w prowadzeniu kampanii na tej platformie.

Reklama w Bing, Yahoo!, MSN

Zastanawiasz się czy warto pojawić się w sieci wyszukiwania Microsoft? Podczas prowadzenia kampanii reklamowej w Bing, Twoje reklamy będą wyświetlane we wszystkich wyszukiwarkach należących do firmy Microsoft takich jak Bing, Yahoo! i MSN, sieci reklamowej Microsoft Audience Network oraz w witrynach partnerów. Dzięki temu dodatkowo “podbijesz” swoje zasięgi wśród potencjalnych odbiorców.

Niższe koszty reklamy

Średnie CPC (koszt kliknięcia) dla reklamy Bing jest o 25% niższe niż w Google Ads.

Z czego to wynika?

W sieci wyszukiwania Bing nie znajdziemy tylu reklamodawców, co w Google. To w głównej mierze dzięki temu reklama Bing Ads jest tania. Znajdź swoją przestrzeń w Bing Ads już dziś i bądź jednym z liderów wśród reklamodawców w sieci wyszukiwania Microsoft.

Korzyści dla e-commerce

Każdy, kto prowadzi sklep internetowy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak potężną dźwignią sprzedaży jest reklama. Bing Ads otwiera nowe ścieżki reklamowe, ma m.in. swoich specyficznych użytkowników, są to między innymi:

Tym samym, otwiera się szansa na dotarcie m.in. do tzw. silversów, czyli pokolenia 50+. Warto zwrócić uwagę, że ta grupa odbiorców jest w stanie wydać zdecydowanie większą kwotę na zakupy, niż młodsi klienci. Ze względu na rodzaj odbiorcy, na kampanie w Bing Ads powinni postawić właściciele sklepów oferujących produkty i usługi z droższych i trudno dostępnych kategorii.

Z naszych doświadczeń wynika, że użytkownicy Binga:

Udział wyszukiwarki Bing w Polsce

Strategia

Sama obecność w sieci wyszukiwania Microsoft nie wystarczy. Kampanię reklamową należy odpowiednio śledzić, analizować i optymalizować pod kątem użytkowników, aby ta była skuteczna. 

Skutecznie dotrzemy z Twoją reklamą do tysięcy potencjalnych klientów będących użytkownikami firmy Microsoft. Powierz prowadzenie swojego konta reklamowego nam i bądź spokojny o efekty kampanii.

Potencjał ekspansji na USA

Według najnowszych danych statystycznych wyszukiwarka Bing ma ponad 5,63% udziału na rynku USA, zatem jeśli twój biznes obejmuje ten obszar to reklama za pośrednictwem Microsoft Advertising daje możliwości skalowania i wykorzystania potencjału tego udziału.

Ekosystem Microsoft

Microsoft Advertising to nie tylko wyszukiwarka Bing. To zespół naczyń połączonych i sieć partnerstw dających ogromną bazę danych użytkowników produktów Microsoftu.

W B2B bardzo ciekawą opcją staje się możliwość targetowania Audience Network na użytkowników z LinkedIN wg kryteriów takich jak stanowisko czy organizacja, w której pracują.
 
1st party data to z kolei potencjał dla całego obszaru reklamowego w kontekście trendu „cookieless”.
 

Czy Microsoft Advertising działa?

Niech wyniki realizowane przez ekspertów PPC Agencja.com wykorzystujących autorskie narzędzia Sembot Suite przemówią same za siebie:

Case 1

E-commerce: sklepzycia.pl – witaminy, minerały, suplementy i kosmetyki

ROAS: 1550%

Share of voice: 79% vs 38% w Google Ads

CPC: 4x taniej niż w Google Ads

Spektakularny wynik kampanii zaimponował zespołowi Microsoft na tyle, że case study zamieszczono na oficjalnej stronie korporacji. Zapraszamy do lektury (wersja angielska).

Case 2

Ecommerce: mdc.pl – materace dla ciebie – największy w Polsce sklep z materacami

Średni ROAS: 800%, rekordowy: 1512% (!)

Share of voice: 79%

Średni wskaźnik konwersji: 2%

CTR: 1,38%

Średni CPC: 2,29 zł

Efekt możliwy do uzyskania dzięki wykorzystaniu złożonych architektur kampanii opartych na segmentacji produktów z wykorzystaniem dynamicznych reguł na feedzie produktowym (Sembot Ads Suite). Stała analiza i bieżąca optymalizacja skutkowały znakomitymi rezultatami.

Case 3

E-commerce: Sklep meblowy

Średni ROAS: 3883%

ROAS w ostatnim miesiącu: 4096% (a rekordowy miesiąc w szczycie sezonu to aż 6400%!)

Share of voice: 59%

Średni CTR: 1,5% vs 1,1% w Google Ads

Średni CPC: 0,87 zł

W tym przypadku obrana na początku strategia przyniosła zamierzone rezultaty. W pierwszym etapie ważnym celem było osiągnięcie wyższych CTR i zwiększenie udziału w „share of voice” na bardzo mocno konkurencyjnym rynku. Oczywiście zaawansowana segmentacja umożliwiła trzymać ścisły reżim budżetowy i wyciskać już po pierwszym miesiącu ROAS 3770%, z niemalże natychmiastowym sygnałem do skalowania. Budżet reklamowy wzrósł ponad 3-krotnie, przy kontrolowanym ROAS na średniej 3883%. Setki tysięcy dodatkowego przychodu – klient w 100% zadowolony.

Zwiększ sprzedaż swojego sklepu i płać wyłącznie za wyniki!

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.