Microsoft Advertising

(dawniej: Bing Ads)

Bo reklama w internecie nie kończy się na Google

Zaufało nam ponad 150 sklepów z różnych branż:

Jesteśmy jedną z pierwszych polskich agencji, która została oficjalnym Partnerem Microsoft Advertising w Polsce. Mamy już ponad 18 miesięcy doświadczeń w prowadzeniu kampanii na tej platformie.

Reklama w Bing, Yahoo!, MSN

Zastanawiasz się czy warto pojawić się w sieci wyszukiwania Microsoft? Podczas prowadzenia kampanii reklamowej w Bing, Twoje reklamy będą wyświetlane we wszystkich wyszukiwarkach należących do firmy Microsoft takich jak Bing, Yahoo! i MSN, sieci reklamowej Microsoft Audience Network oraz w witrynach partnerów. Dzięki temu dodatkowo “podbijesz” swoje zasięgi wśród potencjalnych odbiorców.

Niższe koszty reklamy

Średnie CPC (koszt kliknięcia) dla reklamy Bing jest o 25% niższe niż w Google Ads.

Z czego to wynika?

W sieci wyszukiwania Bing nie znajdziemy tylu reklamodawców, co w Google. To w głównej mierze dzięki temu reklama Bing Ads jest tania. Znajdź swoją przestrzeń w Bing Ads już dziś i bądź jednym z liderów wśród reklamodawców w sieci wyszukiwania Microsoft.

Korzyści dla e-commerce

Każdy, kto prowadzi sklep internetowy, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak potężną dźwignią sprzedaży jest reklama. Bing Ads otwiera nowe ścieżki reklamowe, ma m.in. swoich specyficznych użytkowników, są to między innymi:

Tym samym, otwiera się szansa na dotarcie m.in. do tzw. silversów, czyli pokolenia 50+. Warto zwrócić uwagę, że ta grupa odbiorców jest w stanie wydać zdecydowanie większą kwotę na zakupy, niż młodsi klienci. Ze względu na rodzaj odbiorcy, na kampanie w Bing Ads powinni postawić właściciele sklepów oferujących produkty i usługi z droższych i trudno dostępnych kategorii.

Z naszych doświadczeń wynika, że użytkownicy Binga:

Udział wyszukiwarki Bing w Polsce

Strategia

Sama obecność w sieci wyszukiwania Microsoft nie wystarczy. Kampanię reklamową należy odpowiednio śledzić, analizować i optymalizować pod kątem użytkowników, aby ta była skuteczna. 

Skutecznie dotrzemy z Twoją reklamą do tysięcy potencjalnych klientów będących użytkownikami firmy Microsoft. Powierz prowadzenie swojego konta reklamowego nam i bądź spokojny o efekty kampanii.

Potencjał ekspansji na USA

Według najnowszych danych statystycznych wyszukiwarka Bing ma ponad 5,63% udziału na rynku USA, zatem jeśli twój biznes obejmuje ten obszar to reklama za pośrednictwem Microsoft Advertising daje możliwości skalowania i wykorzystania potencjału tego udziału.

Ekosystem Microsoft

Microsoft Advertising to nie tylko wyszukiwarka Bing. To zespół naczyń połączonych i sieć partnerstw dających ogromną bazę danych użytkowników produktów Microsoftu.

W B2B bardzo ciekawą opcją staje się możliwość targetowania Audience Network na użytkowników z LinkedIN wg kryteriów takich jak stanowisko czy organizacja, w której pracują.
 
1st party data to z kolei potencjał dla całego obszaru reklamowego w kontekście trendu „cookieless”.
 

Czy Microsoft Advertising działa?

Niech wyniki realizowane przez ekspertów PPC Agencja.com wykorzystujących autorskie narzędzia Sembot Suite przemówią same za siebie:

Case 1

E-commerce: sklepzycia.pl – witaminy, minerały, suplementy i kosmetyki

ROAS: 1550%

Share of voice: 79% vs 38% w Google Ads

CPC: 4x taniej niż w Google Ads

Spektakularny wynik kampanii zaimponował zespołowi Microsoft na tyle, że case study zamieszczono na oficjalnej stronie korporacji. Zapraszamy do lektury (wersja angielska).

Case 2

Ecommerce: mdc.pl – materace dla ciebie – największy w Polsce sklep z materacami

Średni ROAS: 800%, rekordowy: 1512% (!)

Share of voice: 79%

Średni wskaźnik konwersji: 2%

CTR: 1,38%

Średni CPC: 2,29 zł

Efekt możliwy do uzyskania dzięki wykorzystaniu złożonych architektur kampanii opartych na segmentacji produktów z wykorzystaniem dynamicznych reguł na feedzie produktowym (Sembot Ads Suite). Stała analiza i bieżąca optymalizacja skutkowały znakomitymi rezultatami.

Case 3

E-commerce: Sklep meblowy

Średni ROAS: 3883%

ROAS w ostatnim miesiącu: 4096% (a rekordowy miesiąc w szczycie sezonu to aż 6400%!)

Share of voice: 59%

Średni CTR: 1,5% vs 1,1% w Google Ads

Średni CPC: 0,87 zł

W tym przypadku obrana na początku strategia przyniosła zamierzone rezultaty. W pierwszym etapie ważnym celem było osiągnięcie wyższych CTR i zwiększenie udziału w „share of voice” na bardzo mocno konkurencyjnym rynku. Oczywiście zaawansowana segmentacja umożliwiła trzymać ścisły reżim budżetowy i wyciskać już po pierwszym miesiącu ROAS 3770%, z niemalże natychmiastowym sygnałem do skalowania. Budżet reklamowy wzrósł ponad 3-krotnie, przy kontrolowanym ROAS na średniej 3883%. Setki tysięcy dodatkowego przychodu – klient w 100% zadowolony.

Zwiększ sprzedaż swojego sklepu i płać wyłącznie za wyniki!

Dołącz do grona zadowolonych Klientów

Już ponad 150 e-commerce zaufało ekspertom z Agencja.com

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!