Content od A o Z

#teksty   #opisy   #foto   #wideo   #blog

Brzydzimy się banałami

Podejście

Właśnie rozpoczynamy próbę namówienia Cię do skorzystania z naszych contentowych usług. Musimy wykorzystać ten moment i to miejsce (na górze strony), żeby przyciągnąć Twoją uwagę i zachęcić do czytania dalej.

Powinniśmy właściwie użyć haseł typu: “bez tego Twoja firma nie ruszy do przodu!”, “content is king!”, “zrób TO, a odmienisz swój biznes”. Ale brzydzimy się banałami i nadmiarem wykrzykników. Cytaty w tym miejscu sprawdzą się dużo lepiej. Po pierwsze nie zobowiązują nas do budowania skomplikowanych zdań, po drugie od razu widać w czym jest problem, po trzecie prawdopodobnie z jednym z nich się – jako odbiorca z branży – utożsamisz.

No to lećmy:

➔ “Opisy produktów zrobimy sami, mamy specyfikację od producenta”

➔ “Siostrzenica skończyła filologię, będzie nam robić bloga”

➔ “Szef lubi robić zdjęcia, mówi że chce robić Instagrama”

➔ “Mamy stażystę, to mu się zleci, żeby uzupełnił landinga”

➔ “Tyle pieniędzy kosztują reklamy i programista, więc teksty napiszemy sami. Pisać umie każdy”

Najlepiej by było, gdybyśmy do tego momentu zdążyli wywołać w Tobie już jakąś emocję. To gwarancja, że będziesz czytał/a dalej, nawet jeśli teraz zaczniemy nudzić. W tyle głowy pozostanie nadzieja, że po tak dobrym początku, dalej też będą “momenty”.

CONTENT

Dlaczego to jest ważne?

Nagłówki to super narzędzie copywriterskie. Ten powyżej posłużył nam do niedużej zmiany w narracji, bo czas na istotny – z naszego punktu widzenia – wątek. O tym, dlaczego to, co robimy ma znaczenie.

Dobry content nie sprzedaje – on sam jest sprzedawcą*. Tym najważniejszym – rzuconym na pierwszy front kontaktów z klientami, których albo przekona, albo zrazi. Pisać, czyli przekazywać komunikaty za pomocą treści, umie większość z nas. Ale pisać tak, żeby wywołać po stronie odbiorcy konkretne emocje albo skłonić do jakiegoś działania – już niekoniecznie.

Dobry content jest też Twoim handlowcem – sam będzie namierzał i zwracał na siebie uwagę Twoich klientów. Tak działają treści zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek (SEO), które zapewnią Ci darmowy ruch.

*To zdanie brzmi nieźle, prawda? To są takie “smaczki”, które warto wplatać w tekst – brzmią mądrze, wzniośle, niektórzy lubią takie rzeczy cytować potem w socialach.

W tym miejscu być może się zastanawiasz, jak tam stan Twoich komunikatów kierowanych do klientów i czy Twoja strona na pewno sprzedaje, czy tylko może informuje. Jeśli tak - bardzo się cieszymy. Taki był nasz cel. Kolejny cel to przekazanie, że to wszystko możemy zrobić dla Ciebie od zera albo poprawić to, co już istnieje.

Czym jest content

Treści, które mówią do klientów – we wszystkich miejscach, w jakich stykają się oni z marką. Pisane, mówione, nagrane, narysowane. To jest content.

Potrzebuje go zatem:

➔ Strona główna firmy

➔ Strony z produktami

➔ Podstrony “o nas”, “zaufali nam”, “portfolio”, “kontakt” (tak, tu też!)

➔ Landing page przygotowany z dowolnej okazji (ten to dopiero musi sprzedawać!)

➔ Newsletter, mailing, podziękowanie za zakupy itd.

➔ Social media

➔ Oferty firmowe.

➔ Kampanie reklamowe w wyszukiwarce i social mediach

Jak działamy

Takie rzeczy najlepiej przedstawiać w punktach. Listy punktowane są ważne (zupełnie jak nagłówki) zarówno z punktu widzenia SEO, jak i psychologii. Ludzie lubią uporządkowane procesy, mające początek i koniec.

Opisujesz problem
Napisz nam, jakiego contentu potrzebujesz. Mogą być konkrety (“dwa teksty blogowe w miesiącu”, “zróbcie mi Facebooka”, “1500 opisów produktów”), ale możesz też napisać bardziej ogólnie np. “nie podobają mi się teksty na landingu”, “nie mam pomysłu na newsletter”. Obie formy są OK. Poradzimy sobie. Adres: [email protected] (warto przypominać namiary w takich momentach - kto wie, może odbiorca już chce napisać).
01
Wracamy z odpowiedzią.
Jeśli pytasz o konkrety - odpisujemy konkretami, podajemy ceny, terminy realizacji. Jeśli zapytanie jest ogólne - dopytujemy albo zachęcamy do rozmowy przez telefon / na telekonferencji, żeby lepiej poznać potrzeby (stary, ale jary zwrot, prawda?).
02
Umowa
Dogadaliśmy się, więc spisujemy ustalenia. Zero filozofii.
03
“Briefujemy się”
Lubimy słuchać Klientów i tego, co mają do powiedzenia o swojej marce, grupie docelowej, branży. Dzięki temu powstaje znacznie lepszy content. Proponujemy więc krótką rozmowę, choć czasem wystarczy wymiana maili. To zależy.
04
Działamy
Kawa, kawa, dużo kawy.
05
Wysyłamy zlecenie do akceptacji
I czekamy na zwrotkę.
06
Nanosimy ewentualne poprawki
Normalna sprawa. Niech pierwszy rzuci kamieniem, ten kto nigdy nic nie poprawiał.I czekamy na zwrotkę.
07
Zamykamy zlecenie
08

Mamy nadzieję, że cały proces wybrzmiał dość lekko i zwinnie, bo generalnie chodzi o to, żebyś miał/a z tym jak najmniej problemów. Ktoś przecież ten content musi stworzyć. To może niech zrobią to ludzie, którzy na tym się znają, i którzy nie będą Ci zawracać głowy tylko oddadzą gotowy produkt?

I tu przechodzimy do kolejnej ważnej sekcji (gdybyś jednak - jakimś cudem) nadal miał/a wątpliwości: dlaczego my zrobimy to lepiej niż ktokolwiek, najlepiej.

Co zyskujesz?

Wymienienie w jednym miejscu korzyści z oddania niewdzięcznej roboty w inne ręce, to zawsze dobry pomysł. Można to poprzedzić dowodami na własne, specjalne umiejętności w tym względzie.

Copywriter to nie jest osoba, która po prostu umie poprawnie pisać po polsku. To ważna umiejętność, ale - faktycznie - wielu z nas ją posiada. Copywriter potrafi wykorzystywać język dla konkretnych celów, a nie tylko przekazywać za jego pomocą informacje.

01.
SEO

Będzie napisania w sposób, który lubią wyszukiwarki (zoptymalizowana). My lubimy łączyć zadowolenie wyszukiwarek i użytkowników. 

02.
Język korzyści

Będzie zachęcała do zakupu, skorzystania z oferty poprzez znane i sprawdzone w boju techniki copywriterskie.

03.
Znajomość zasad konstrukcji treści

To, jak budowana jest treść, jakie emocje ma wzbudzać i w którym momencie – to nie jest przypadek. Nieprzypadkowe jest formatowanie treści. Wszystko czemuś służy.

04.
Odpowiednie posługiwanie się językiem

Tone of voice i docelowe miejsce publikacji to j

Co możemy dla/za Ciebie zrobić

Początek był, rozwinięcie też, przyszedł więc czas na zakończenie. Tutaj warto podsumować, co zawiera usługa. My robimy to w formie graficznej – głównie dlatego, że przyciągnie Twój wzrok, trochę już pewnie znudzony “blachą” tekstu.

Audyt i optymalizacja

Strategia contentowa

Opisy produktów

Copywriting sprzedażowy

Artykuły blogowe

Content marketing

Social media

Wideo

Infografiki

Zlecenia specjalne

Co możemy dla/za Ciebie zrobić

Początek był, rozwinięcie też, przyszedł więc czas na zakończenie. Tutaj warto podsumować, co zawiera usługa. My robimy to w formie graficznej – głównie dlatego, że przyciągnie Twój wzrok, trochę już pewnie znudzony “blachą” tekstu.

Audyt i optymalizacja

Strategia contentowa

Opisy produktów

Copywriting sprzedażowy

Content marketing

Artykuły blogowe

Social media

Wideo

Infografiki

Zlecenia specjalne

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!