44% wzrost przychodów w 6 miesięcy – pierwsze kroki skalowania kampanii Google Ads

Sklep

cosdlazdrowia.pl - sklep ze zdrową żywnością

Problem

• nieefektywne architektury kampanii produktowych
• zbyt niski ROAS na kampaniach produktowych
• nieefektywne kampanie remarketingowe

Cele

• zwiększenie efektywności
sprzedaży w kanale Google Ads
• optymalizacja rentowności kampanii
• zmiana architektury kampanii

Wyzwania

• średni ROAS z 6 miesięcy: 1158%
• średni przychód: +44% wyższy

Przebieg współpracy

cosdlazdrowia.pl to sklep ze zdrową żywnością – mocna marka, bardzo dobrej jakości produkty oraz wysoce konwertująca witryna sklepu. To fundamenty skutecznie działającego e-commerce.

Naszym zadaniem w pierwszym etapie była zmiana architektur kampanii z produktowych (Product Listing Ads) na kampanie Performance Max oparte na feedzie produktowym.

Kampanie Performance Max, które bazują na strukturze feeda produktowego działają jak bardzo popularne swego czasu kampanie produktowe typu Smart. Ich specyfiką jest wykorzystanie danych z feeda przez system uczenia maszynowego Google Ads.

Aby zasilić system jak największą ilością danych wejściowych konieczna jest uprzednia optymalizacja feeda produktowego. I tu na białym koniu wjeżdża nasze autorskie narzędzie: Sembot Suite, który stanowi punkt wyjścia pracy nad kontem Google Ads.

Systemowi Google Ads należy dostarczyć jak najwięcej danych konwersji, tak aby umożliwić jak najlepszą optymalizację targetowania. Takim zasileniem są niewątpliwie kampanie na brand – oczywiście najlepiej konwertujące. Ich zadaniem jest po pierwsze dostarczenie danych, a po drugie funkcja “obronna”, w przypadku gdyby konkurencja uruchamiała kampanie na brand twojego sklepu.

Kampanie Performance Max uruchomione zostały w wyjściowej strukturze podzielone na różne typy, które będą w dalszych miesiącach dalej optymalizowane w coraz bardziej granularnej strukturze, aby osiągać jeszcze lepsze wyniki i wydzielać z kampanii kategorie produktów i marki, którym system ogranicza wyświetlenia z uwagi na słabsze wyniki.

Komunikacja

Niemal jak mantrę powtarzamy, że jednym z najważniejszych czynników jest sprawna komunikacja. Także i w tym przypadku możemy z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, iż dwukierunkowy flow nadaje sprawom odpowiedni bieg, skutkiem czego dzielimy się spostrzeżeniami dotyczącymi witryny, szczegółów kampanii, kreacji i przekazu w kampaniach.

Game changer

Rodzaje kampanii, które na początek doskonale się sprawdziły, zdecydowanie przebijając wskaźniki CTR, wskaźnik konwersji oraz przede wszystkim ROAS uprzednich kampanii to:

  • Performance Max – wydzielone bestsellery –
  • Performance Max – wydzielony brand produktowy – 
  • Performance Max – “catch all” – kampania, w której agregujemy wszystkie pozostałe produkty z feeda, obserwując ich efektywność na poziomie marki, kategorii i pojedynczych produktów – co później będzie stanowiło podstawę do dalszej granulacji struktury kampanii.
  • Performance Max – “słabe produkty” – wydzielenie produktów słabo performujących z ogólnej kampanii może nadać tymże produktom “nowe życie” w osobnej kampanii z innymi celami optymalizacji
  • Performance Max – z zasobami i kreacjami graficznymi – zautomatyzowana kampania generująca konwertujący ruch, którą system Google umieszcza praktycznie we wszystkich możliwych placementach reklamowych platformy (zależnie od typów dodanych zasobów)

Dodatkowo wydzielona została kampania remarketingowa w Google Display Network w celu odzyskania uwagi użytkowników wchodzących na stronę, ale nie konwertujących – i tutaj dostarczone kreacje kampanii odegrały istotną rolę, bowiem wskaźnik konwersji wzrósł ponad 2-krotnie! Dotychczasowa kampanie remarketingowe nie osiągały satysfakcjonujących rezultatów.

Uzupełnieniem struktury kampanii są:

  • kampania w sieci wyszukiwania – Dynamic Search Ads, która i przed rozpoczęciem współpracy dowoziła wyniki.
  • kampania w sieci wyszukiwania wygenerowana w oparciu o nasze narzędzie Sembot Suite – na producentów – narzędzie umożliwia wygenerowanie automatyczne tysięcy reklam tekstowych w oparciu o zadaną regułę – w tym przypadku wykorzystanie pola dostawcy produktu. Taki zabieg ma na celu pełną kontrolę stawek i budżetów, a poprzez dopasowanie treści reklamy do zapytania użytkownika w przeglądarce Google osiągamy swego rodzaju pętlę sukcesu: wyższe dopasowanie -> wyższy CTR – > wyższa konwersja – > wyższy AdRank (ocena reklamy) – > 
  • wyższy ROAS i przychód

Rezultaty

6 miesięcy czasu to stosunkowo krótki okres na podsumowania, to dopiero początek drogi dalszej optymalizacji i maksymalizacji efektów. Niemniej już w tym okresie możemy pochwalić się, znakomitym wynikiem:

średni ROAS z 6 miesięcy: 1158%

średni przychód: +44% wyższy

Wyniki usatysfakcjonowały kadrę zarządzającą do tego stopnia, że rozpoczęliśmy współpracę przy kolejnym projekcie e-commerce. To swoiste potwierdzenie dobrze wykonanej pracy. Dziękujemy za zaufanie!

Chcesz takich wyników dla Twojego sklepu?

Jeśli chcesz zostać kolejnym bohaterem historii sukcesu, odezwij się do nas, a znajdziemy najlepszy sposób na strategię sprzedaży dla Twojego biznesu online.

Opinia klienta

Z firmą Agencja.com | Sembot.com współpracujemy od kilku miesięcy. Wcześniej współpracowaliśmy z wieloma firmami, jednak wyniki osiągane przez inne firmy nie były zadowalające. Po około 3 miesiacach współpracy wyniki osiągnięte przez Agencja.com | Sembot.com w końcu są na poziomie jaki oczekiwaliśmy. Bardzo dobra organizacja pracy, spotkania pomiędzy zespołami z naszej firmy a Agencja.com | Sembot.com są bardzo konkretne. Widać, że obu firmom zależy na wyniku, tak też się rozliczamy tylko za osiągnięty wynik. Obie strony na tym korzystają. Wprowadzanie nowych reklam, funkcji jest omawiane i wdrażane bardzo szybko.

cosdlazdrowia.pl

Meet the team

Za każdym sukcesem agencja.com stoją ludzie. W tym przypadku Klient współpracował z teamem w składzie:

Justyna Sabat

Key Account Manager

Miłosz Paszkowski

Google Ads Specialist

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!