Jak osiągnęliśmy 1,3 mln zł przychodu miesięcznie z Google Ads w branży armatury sanitarnej i systemów grzewczych

Branża

Armatura sanitarna

Problem

Rozbudowana oferta oraz problemy w efektywnym zarządzaniu kampanii. Brak możliwości skalowania kampanii.

Cele

Zwiększenie minimum 2,5 krotnie przychodu sklepu z kampanii oraz poprawa jakości feeda produktowego.

Wyzwania

Duża ilość produktów oraz szczegółowa segmentacja. Trudna sytuacja na rynku - problemy z łańcuchem dostaw.

Wstęp

Klient działa na rynku armatury sanitarnej oraz systemów grzewczych. Główne wyróżniki portfolio produktów sklepu to solidne wykonanie, ponadczasowy design oraz konkurencyjna cena.

Klienci mogą liczyć także na fachowe doradztwo jeśli chodzi o dobór produktu względem indywidualnych potrzeb. Nie możemy pochwalić się jaki to konkretnie brand z uwagi na klauzulę poufności, stąd informacje dotyczące branży dość ogólnikowe.

Niemniej ta kwestia jest sprawą wtórną, bowiem zaprezentowane mechanizmy strategii skalowania sprzedaży w obszarze Google Ads sprawdzają się niemal w każdym przypadku e-commerce i stanowią przykład sprawdzonych i przetestowanych w rzeczywistości skutecznych działań.

2,6 krotny wzrost przychodu w 20 miesięcy!

W case study przedstawiamy jak zwiększyć przychody w kanale Google Ads z 500 tyś. zł nawet do 1,3 mln zł miesięcznie przy ROAS 4500% poprzez wykorzystanie zaawansowanych struktur kampanii, optymalizację feeda i działania optymalizacyjne

Chcesz poznać szczegóły? Zapraszamy do lektury 🙂

Początek współpracy:
wrzesień 2020

Główną oś strategii stanowiły kampanie produktowe, jednak nie ograniczyliśmy się wyłącznie do nich. Naszym celem było stworzenie kompletnego lejka sprzedażowego, zatem uwzględniliśmy uruchomienie kampanii mających na celu zwiększenie ruchu na stronie oraz wykorzystanie kampanii remarketingowych, zawierających odpowiednie listy odbiorców.

W pierwszej kolejności przeanalizowaliśmy pod względem historycznym cały asortyment. W ten sposób wyselekcjonowaliśmy produkty oraz kategorie, które mają szansę stać się kołem zamachowym dla kampanii. Głęboka segmentacja kampanii obejmowała także podział kampani względem marek oraz cen z wyodrębnioną grupą najdroższych produktów.

Optymalizacja kampanii

Program CSS w kampaniach produktowych (Product Listing Ads)

Jako jedna z nielicznych agencji w Polsce, posiadamy status Google Comparison Shopping Premium Partner, dzięki czemu mamy możliwość uzyskania dla naszych Klientów przewagi w stawkach CPC nawet o 20%. Jest to o tyle istotne, iż reklama produktowa (w zależności od branży) odpowiada średnio za aż 60% udział w konwersji wszystkich kampanii. Zatem budowa strategii opartej na wcześniej wspomnianym fundamencie w postaci reklam produktowych (PLA) jest jak najbardziej zasadnym krokiem.

Tego rodzaju podejście nie należy do najprostszych, ponieważ konfiguracja kampanii realizowana wg najlepszych praktyk jest niezwykle czasochłonna… ale nie u nas. A to z uwagi na to, iż wykorzystujemy do tego nasze własne narzędzia, dzięki którym automatyzujemy zadania związane z optymalizacją i zarządzaniem feedem produktowym, w oparciu o który specjalista PPC generuje schematy zaawansowanych architektur kampanii dla kategorii i pojedynczych produktów (nawet tysięcy) w kilka minut. Standardowy tryb manualnej pracy zająłby całe dni, albo i tygodnie. Także dzięki takim zabiegom jesteśmy w stanie niezwykle szybko przygotować perfekcyjne konto reklamowe do uruchomienia od zera.

Zaplanowana strategia przyniosła już po pierwszym miesiącu pożądane rezultaty: zoptymalizowany koszt CPC (dzięki niższym stawkom uzyskanym poprzez Program CSS), co umożliwiło zwiększenie ekspozycji reklam. Skutkiem szczegółowej granulacji kampanii był wzrost klikalności reklam (wskaźnik CTR), a ostatecznie większy ruch oraz wyższa sprzedaż.

Kluczowe czynniki sukcesu:

długofalowa strategia oparta na sprawdzonych architekturach kampanii - głęboka segmentacja kampanii wg dopasowanych względem oferty kryteriów

skupienie się na efektywnych produktach i kategoriach z największym potencjałem sprzedaży

eliminacja nieefektywnych produktów i fraz z kampanii

pełna kontrola budżetu na poziomie pojedynczego produktu

20% boost CPC w reklamach produktowych dzięki Programowi CSS

automatyzacja zadań obejmujących stałą optymalizację feeda produktowego

błyskawiczna aktualizacja stawek kampanii produktowych w oparciu o bieżące dane i wskaźniki - szybka reakcja na zmieniające się czynniki, co było szczególnie istotne w ostatnim czasie z uwagi na pandemię, wojnę oraz sytuację ekonomiczną

duplikaty produktowe - wykorzystanie możliwości narzędzia Sembot do tworzenia idealnie dopasowanych powiązań pomiędzy wyszukiwaną frazą, a nazwą oraz opisem produktu

zaawansowane testy A/B oparte na duplikatach produktów

PRO-TIP dla e-commerce

Czy wiesz, że...

zasada Pareto sprawdza się w e-commerce? Dla przypomnienia: reguła 80/20, to zasada sformułowana w latach 50-tych przez Josepha Jurana. Jej podstawowym założeniem jest twierdzenie mówiące, iż 80% dobrodziejstw na świecie należy do 20% ludzkości.

Jak to się ma do e-commerce?

Z reguły 20% produktów odpowiada za 80% przychodu sklepu.

Jaki z tego wniosek?

Wydając pieniądze na promocję 80% nieefektywnych produktów po prostu przepalasz budżet. Pompujesz pieniądze w produkty, które słabo się sprzedają? To bez sensu. Lepiej ten budżet przeznaczyć na skalowanie sprzedaży bestsellerów i na tym skupiać swoją uwagę. Jeśli w ten sposób zaczniesz myśleć o biznesie, wówczas zwiększona sprzedaż konkretnych produktów da Ci możliwość zwiększenia ich zakupu w hurtowni w lepszej cenie - czyli zwiększasz swoją marżę i zyski.

Rezultaty

Przed rozpoczęciem współpracy sklep osiągał średnio 540 000 zł przychodu przy średnim ROAS na poziomie: 2200%

ROAS

Średni ROAS z ostatnich 6 miesięcy: 3 212%

Średni ROAS z ostatnich 12 miesięcy: 2 815%

Średni ROAS przed rozpoczęciem współpracy: 2 200%

Przychód

Średni przychód z ostatnich 6 miesięcy: 1 089 000 zł

Średni przychód z ostatnich 12 miesięcy: 870 800 zł

Średni przychód przed rozpoczęciem współpracy: 540 000 zł

Rekordowy miesiąc - maj 2022

Przychód: 1 388 000 zł

ROAS: 4509%

Wyniki zdecydowanie mogły być lepsze, ale Klient mierzył się z wyzwaniami, polegającymi na przesunięciach produkcyjnych u dostawców, wynikających między innymi z powodu pandemii oraz sytuacji związanej z dostawami komponentów koniecznych do produkcji systemów grzewczych. Dzięki stałej, cyklicznej i przede wszystkim skutecznej komunikacji na linii Klient, Key Account Manager i specjalista PPC mogliśmy szybko aktywować i deaktywować kampanie na produkty, które okresowo były niedostępne, a budżet dynamicznie przenosić na pozostałe.

Podsumowanie

Dziękujemy za zaufanie i cieszymy się, że możemy być częścią tego biznesu.

Jeśli chcesz zostać kolejnym bohaterem historii sukcesu, odezwij się do nas, a znajdziemy najlepszy sposób na strategię sprzedaży dla Twojego biznesu online.

Meet the team

Za każdym sukcesem agencja.com stoją ludzie. W tym przypadku Klient współpracował z teamem w składzie:

Łukasz Łochocki

Team Leader Google Ads

Kamila Wojdylak

Key Account Manager

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!