Skalowanie kampanii Google Ads: 4,7-krotny wzrost przychodu w 12 miesięcy!

Klient

duzylolek.pl - branża fashion

Problem

Brak stabilizacji w strukturach kampanii

Cele

Wzrost sprzedaży

Wyzwania

Kontrola budżetu przy dużym asortymencie

Punkt wyjścia

Branża fashion nie należy do najłatwiejszych, a wynika to między innymi z dużej konkurencji i niskiej marżowości wielu kategorii produktów. W tym przypadku mierzyliśmy się ze specyficzną niszą jaką jest dużych rozmiarów odzież męska marki duzylolek.pl.

Kampanie Google Ads klient prowadził od stycznia 2020 roku i rezultaty po zrealizowanym audycie, w naszej ocenie mogły ulec zdecydowanej poprawie.

Zaznaczmy na wstępie że współpracę z Klientem rozpoczęliśmy w czerwcu 2021 roku.

Wyzwania

Przyjrzyjmy się poszczególnym wskaźnikom w okresie od stycznia 2020 do maja 2021 czyli przed rozpoczęciem współpracy.

Średni budżet miesięczny w kanale Google Ads oscylował na poziomie 2 000 zł z minimalnym nakładem 1 000 zł i maksymalnym 2 800 zł. Kampanie generowały ROAS pomiędzy: 226% a 909%.

Analizując dane dostrzegliśmy duże wahania i znaczące odchylenia wyników w cyklach miesięcznych, co wskazywało na brak stabilizacji w strukturach kampanii, wynikające z fundamentalnych błędów w architekturze.

Branża fashion charakteryzuje się dużą fluktuacją sezonową i na sprzedaż mają wpływ również czynniki związane z aktualnymi trendami (modne kolory, wzory itd.). Zarządzanie Google Ads dla sporego portfolio produktów jest czasochłonne i wymaga kontroli budżetu na poziomie pojedynczego produktu i kategorii produktów. Bez pełnej kontroli, budżet jest brutalnie rzecz ujmując “przepalany” na produkty, które nie mają większych szans sprzedaży.

Wyniki
audytu

W trakcie audytu konta zwróciliśmy uwagę na dwa kolejne kluczowe wskaźniki dla Klienta:

wskaźnik konwersji: w analizowanym okresie na średnim poziomie 1,5%, przy znacznych i nieregularnych odchyleniach miesięcznych od 0,7% do 2,5%

bardzo wysoki koszt konwersji, sięgający w jednym z miesięcy nawet 100 zł!

Optymalizacja kampanii

Pierwszy miesiąc współpracy - i już sukces!

W pierwszej kolejności rozpoczęliśmy od ustawienia kampanii per kategoria produktów podzieloną na poziomie grupy reklam na podkategorie. Przy takiej konfiguracji mocno optymalizowaliśmy konto skupiając działania przede wszystkich na tych najlepiej konwertujących produktach, wykluczając te słabsze, analogicznie pracując z wyszukiwanymi frazami.

Z reguły algorytmy uczenia maszynowego potrzebują czasu na osiągnięcie pożądanych efektów: 2-3 tygodni. W tym przypadku przyspieszyliśmy ten proces zwiększając budżet do 4000 zł, dzięki czemu mogliśmy dostarczyć systemowi Google Ads więcej danych.

Wyniki na koniec przerosły oczekiwania Klienta: współczynnik konwersji wzrósł do rekordowego poziomu 3,6% oraz również rekordowego współczynnika ROAS w historii konta na poziomie 1527%!

Optymalizator Sembot Suite

Kolejne tygodnie pracy obejmowały odpowiednie przygotowanie feeda produktowego i w tym aspekcie wykorzystaliśmy przewagę technologiczną czyli rozwijany przez nasz zespół IT Sembot Suite: zaawansowany optymalizator feeda i generator kampanii.

Kombo tych narzędzi przekłada się na znaczące przyspieszenie pracy nad feedem i rozstawieniem najbardziej zaawansowanych architektur kampanii w oparciu o feed produktowy.

W feedzie produktowym uzupełniliśmy brakujące atrybuty, poprawiliśmy również te parametry które przyczyniają się do zwiększenia konwersji w kampaniach.

Dzięki Sembot Suite błyskawicznie udało się utworzyć głęboką segmentację kampanii na marki główne i pozostałe, podzielone na poziomie grup reklam na podkategorie i kolejno rozmiary.

Duplikacja produktów

W kolejnym kroku wykorzystaliśmy unikatową funkcjonalność Sembot Suite czyli możliwość duplikacji produktów, co doskonale sprawdza się na najważniejszej kampanii na bestsellery, dzięki czemu uzyskaliśmy perfekcyjne pokrycie fraz kluczowych wyszukiwanych przez użytkowników w nazwach produktów.

Weryfikację fraz konwertujących przeprowadziliśmy na kampaniach DSA i search w strukturze SKAG (Single Keyword Ad Group). Frazy konwertujące następnie implementowaliśmy w duplikatach produktów w kampaniach PLA (Product Listing Ads) rozstawianych na własnym Sembot CSS, dzięki czemu usunęliśmy około 20% marżę, którą w kampaniach PLA narzuca Google Shopping. Usługa CSS to najszybszy i najskuteczniejszy sposób na obniżenie kosztu CPC lub zwiększenia mocy bidowania w kampaniach produktowych.

Rezultaty

ROAS

Średni ROAS przed podjęciem współpracy: 491%

Średni ROAS od rozpoczęcia współpracy: 1201%

Wzrost: 145%​

Konwersja

Średni współczynnik konwersji przed: 1,5%

Średni współczynnik konwersji po: 2,6%

Wzrost: 73%

Przychody

W ostatnich 4 miesiącach średni przychód jest 16x wyższy w stosunku do okresu przed współpracą, natomiast średni ROAS z tego okresu wyniósł: 1415%. Cały okres współpracy to prawie 4-krotnie wyższe przychodu w stosunku do działań reklamowych na koncie Google Ads przed współpracą.

Liczby mówią same za siebie. Dzięki optymalizacji i wykorzystaniu zaawansowanych narzędzi, głębokiej segmentacji oraz stałej analizie wyników mogliśmy skalować przychody Klienta. Dziękujemy za zaufanie!

Opinia klienta

Rozpoczęcie współpracy z agencją pozwoliło na dynamiczny rozwój naszego
sklepu. Duża część przychodów sklepu jest generowane dzięki kampaniom
Google Ads. W każdym miesiącu dostajemy kompletny raport z wynikami
kampanii, Polecam agencję jako profesjonalnego partnera do współpracy.

Dariusz Czyszczoń

duzylolek.pl

Meet the team

Za każdym sukcesem agencja.com stoją ludzie. W tym przypadku Klient współpracował z teamem w składzie:

Łukasz

Team Leader Google Ads

Justyna

Key Account Manager

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!