Microsoft Advertising w branży fashion. Średni ROAS ponad 900%! 180 000 zł w 8 miesięcy.

Branża fashion w porównywarce Bing

Dla niezwykle konkurencyjnej branży fashion dywersyfikacja kanałów sprzedaży stanowi istotny punkt strategii marketingowej. Jednym z obszarów jakie zaproponowaliśmy naszemu Klientowi była platforma Microsoft Advertising. Dawniej znana jako Bing Ads – od nazwy wyszukiwarki operatora Microsoft.

Dynamiczny rozwój ekosystemu Microsoft imponuje. W 2021 roku platforma reklamowa Microsoft Advertising dostępna była na 34 rynkach, a w 2023 to już ponad 164 rynków.

Aktualnie mamy do czynienia z ogromnym wzrostem zainteresowania reklamą w wyszukiwarce Bing, a to ze względu na gigantyczne inwestycje w OpenAI/ChatGTP. Wdrożenie systemów sztucznej inteligencji w przeglądarce Edge i wyszukiwarce Bing może najprawdopodobniej zmienić sposób zachowania użytkowników oraz spowodować, że Bing znacznie zwiększy swój globalny udział w rynku wyszukiwań (aktualnie to 9% udziału, ze znacznymi udziałami przede wszystkim w USA czy Wielkiej Brytanii).

Rewolucja AI

AI to przyszłość, która dzieje się już dziś. Warto skorzystać z okazji i być pierwszym lub jednym z pierwszych w swojej branży, bo konkurencja w obszarze reklamowym jeszcze jest stosunkowo niewielka, co skutkuje niższymi kosztami pozyskania klienta w porównaniu do Google Ads.

Reklama w Microsoft Advertising

Co ciekawe, użytkownicy przeglądarki Edge (a co za tym idzie również i wyszukiwarki Bing) to użytkownicy posiadający swoją specyficzną charakterystykę. W Polsce są to użytkownicy korporacji, urzędów – czyli ci, którzy korzystają ze służbowych komputerów i laptopów i niejako zobligowani są do korzystania z pre-instalowanego oprogramowania. Ciekawą grupą są również użytkownicy starsi wiekowo, którzy na swoich urządzeniach nie zmieniają domyślnego oprogramowania na inne. Wspólną cechą tych grup jest stosunkowo wysoki dochód (górne 25%) oraz są to użytkownicy wysoce konwertujący, w szczególności na brandy.

Od ponad 18 miesięcy jako agencja.com i sembot.com jesteśmy Channel Partnerem platformy Microsoft Advertising co daje nam wcześniejszy dostęp do wybranych funkcjonalności, dodatkowe wsparcie merytoryczne oraz bezpośredni support przy kampaniach. Jak się dosyć szybko okazało kanał reklamowy Microsoft Advertising przekonał nas bardzo dobrymi rezultatami (na tyle dobrymi, że Microsoft jeden z naszych case study zamieścił na oficjalnej stronie).

Mimo pozornego niewielkiego udziału w rynku w porównaniu do Google, Bing dla naszych klientów stał się dodatkowym kanałem sprzedaży. I co istotne – stanowił także dodatkow źródło nowych klientów, którzy dotychczas nie mieli styczności z marką.

Rezultaty

Od czerwca 2022 roku rozpoczęliśmy działania dla klienta z branży fashion. Aby przekonać go, że ma to sens i zasadność rozpoczęliśmy działania od mikro-budżetów. Pierwsze dwa miesiące: średni ROAS 1400%

Satysfakcjonujący wynik, który dał 200 konwersji. Dalsze decyzje były oczywiste: kanał ma potencjał, dostarcza wymierne rezultaty, zatem zwiększamy budżet i skalujemy i poszerzamy działania.

Przygotowaliśmy bardziej rozbudowaną architekturę kampanii z wydzieleniem kampanii brandingowych, bestsellerów i na poszczególne kategorie produktowe - wykorzystując przy tym nasze niezawodne narzędzia do optymalizacji feeda i kampanii czyli Sembot Feed&Ads Suite.

Plan na dwa kolejne miesiące (sierpień i wrzesień 2022):

3 krotne zwiększenie budżetu reklamowego

rozstawienie architektury kampanii

wstępna optymalizacja

Efekt:

450 konwersji

ROAS: 913%

średni CPC: 1,08 zł

ponad 30 000 zł przychodu

Po dwóch miesiącach - kolejna analiza dotycząca możliwości skalowania i decyzja o dalszym zwiększeniu budżetu, tym razem dwukrotnie.

Cztery kolejne miesiące to okres stabilnego wzrostu ilości konwersji i stała optymalizacja kampanii.

Efekt:

1600 konwersji

średni ROAS: 867%

średni CPC: 0,72 zł

ponad 140 000 zł przychodu

Sumarycznie kanał Microsoft Advertising po 8 miesiącach dostarczył:

2300 konwersji

średni miesięczny CPC: 0,76 zł

średni miesięczny ROAS: 909%

182 000 zł przychodu


Udział w Polsce przeglądarki Bing to około 1% - wyniki powyżej udowadniają, że warto pochylić się nad tym kanałem, który jak się okazuje ma spory potencjał!

Kolejne miesiące z uwagi na rosnące zainteresowanie użytkowników przeglądarką Bing i wdrożeniem ChatGTP nastrajają bardzo optymistycznie co do obranej strategii w tym kanale.

Chcesz takich wyników dla Twojego sklepu?

Jeśli interesuje Cię uruchomienie Microsoft Advertising dla swojego sklepu i błyskawiczne rozstawienie ekstremalnie skutecznych kampanii reklamowych - zapraszamy do kontaktu!

Meet the team

Za każdym sukcesem agencja.com stoją ludzie. W tym przypadku Klient współpracował z teamem w składzie:

Justyna Sabat

Key Account Manager

Piotr Mirowski

Team Leader SEM

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!