Jak pracujemy w Agencja.com? Case study Centeo – Media Markt

Sposób działania zespołu Agencja.com najlepiej zobrazować na podstawie „studium przypadku”. W jakim sposób zdiagnozowaliśmy problemy naszego klienta? Jakie wdrożyliśmy działania? Czy narzędzie Centeo spełniło wymogi tak dużej firmy jak Media Markt? Jak nasz klient recenzuje współpracę z Agencja.com? Sprawdźcie nasze case study.

Podziel się wpisem

Kim jest nasz klient?

Współpracę z naszym klientem rozpoczęliśmy w kwietniu 2021 roku. Media Markt to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i ugruntowanych na polskim rynku marek, zajmujących się sprzedażą sprzętu RTV AGD. 

Na ofertę naszego klienta składa się kilkadziesiąt tysięcy produktów – od drobnego sprzętu elektronicznego, przez urządzenia mobilne, komputery, po artykuły gospodarstwa domowego. Sieć dynamicznie rozwija się we wszystkich kanałach sprzedażowych – posiada niemal sto sklepów stacjonarnych na terenie Polski, a od 2012 roku prowadzi sprzedaż internetową – także w ramach porównywarki Ceneo. 

Jakie były główne problemy?

Ponieważ klient przez niemal dziesięć lat prowadził samodzielne działania na Ceneo, zna od podszewki cały ekosystem porównywarki i wszystkie jego bolączki.

Główny problem okazał się typowy dla wszystkich dużych i bardzo dużych sprzedawców, czyli to jak maksymalnie skuteczne prowadzić kanał z ogromnym feedem produktowym. Dotychczasowe funkcjonalności panelu Ceneo nie pozwalały na w pełni efektywne – spełniające wymagania tak dużego sklepu – prowadzenie kampanii i zarządzanie ofertą. Problemem był też czas, jaki pochłaniała konieczność monitorowania tak dużej oferty, zwłaszcza w kontekście konkurencji, która walcząc o pozycje, zmienia stawki na bieżąco, nawet kilka razy dziennie. 

Zadaniem Agencja.com było usprawnienie i zoptymalizowanie działań m.in. poprzez użycie aplikacji Centeo. 

Obawa, jaka pojawiała się przed rozpoczęciem współpracy dotyczyła tego czy narzędzie udźwignie skalę oferty Media Markt, a co za tym idzie – czy dotychczasowe wyniki klienta nie ulegną pogorszeniu.

Jak Agencja com. realizuje działania?

Duża świadomość Media Markt co do zasad pracy z Ceneo sprawiła, że wypracowaliśmy model współpracy polegający na tym, że część działań wykonujemy zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez klienta, a część na podstawie doświadczeń własnych i rekomendacji naszych specjalistów.

Klient sam wskazywał konkretne kampanie i wskaźniki, które chciałby zmienić (np. “na kampanii X zwiększamy ROAS do x%, a na kampanii Y podbijamy stawkę o x zł”) oraz dostarczał listy produktów, które zamierza przenosić między strategiami.

Od Agencja.com natomiast oczekiwał bezpośredniej pracy z narzędziem Centeo, pomocy w dobieraniu odpowiednich warunków strategii, ustalaniu ROAS-ów minimalnych oraz wskazywania propozycji bestsellerów (w ramach napędzania sprzedaży).

W imieniu klienta Agencja.com także:

  • zarządza feedem Ceneo (z poziomu narzędzia Centeo),
  • tworzy strukturę kampanii i strategii bidowania (według wytycznych),
  • usuwa produkty, które nie osiągają założonych wyników (ROAS).


Z rozmów z klientem wiemy, ze automatyzacja wielu działań, jaką umożliwiło narzędzie Centeo jest tym, czego potrzebował. 

Głównym atutem Centeo jest dzielenie feeda produktowego na strategie oraz szybkie zarządzanie budżetem, wraz z ustalaniem „dolnej granicy” wyłapywania produktów z puli. Przy pracy manualnej działania te są bardzo czasochłonne i wymagają częstych ręcznych aktualizacji.

Kolejną opcją, z jakiej klient chętnie korzysta, jest bidowanie strategii względem ustalonego minimalnego ROAS. Działa to w ten sposób, że jeśli produkt – po określonej liczbie dni – nie osiągnie zamierzonego wyniku, to klient może ustalić, co ma się z nim dziać w danej strategii.

Współpraca wiąże się ze stałą komunikacją i wprowadzaniem zmian na bieżąco, zgodnie z wytycznymi. Regularnie też wspólnie analizujemy wyniki (koszty, przychody, ROAS).

Efekty współpracy pomiędzy Media Markt a Agencja.com

O opinie poprosiliśmy naszego klienta firmę Media Markt: 

– Narzędzie Centeo w znacznym stopniu ułatwiło zarządzanie całą naszą ofertą na Ceneo. Byliśmy w stanie zredukować czas, który był potrzebny na ręczną optymalizację o ponad 50%. Dodatkowo dzięki odpowiednim strategiom jesteśmy w stanie lepiej zarządzać poszczególnymi kategoriami, czy produktami w ofercie. 

Największą zaletą narzędzia jest automatyczne bidowanie produktów, które osiągają odpowiedni ROAS. Przekłada się to na efektywniejsze wydawanie budżetu.

Od momentu rozpoczęcia współpracy poprawie uległy wskaźniki:

  • wzrost konwersji o 8,5%,
  • wzrost efektywności o 4,5%.

Nasza dotychczasowa współpraca z AGENCJA.com pozwala nam w pełni zarekomendować usługi i współpracę z zespołem. Terminowość, fachowość i rzetelność są głównym atutem agencji.

Obsługa Media Saturn Holding Polska dotyczy zarządzania ofertą na portalu Ceneo. Przedstawione rozwiązania oraz narzędzia przyczyniły się do poprawy wskaźników efektywności, oraz usprawniły proces zarządzania produktami na Ceneo.

Z przyjemnością myślimy o dalszej współpracy, co jednocześnie skłania nas do polecenia innym firmom usług świadczonych przez AGENCJA.com – mówi Przemysław Jańczyk, Performance Marketing Specialist z  Media Markt Saturn Online Polska.

Autor:

Karol

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!