Optymalizacja kampanii Ceneo

#ceneo    #sprzedaż    #roas    #kampanie

Potencjał Ceneo

1/8

wszystkich transakcji w polskim e-commerce

23 mln

użytkowników miesięcznie

1 miliard

sesji rocznie

30 mln

aktywnych kont

Strategia

Analogicznie jak w przypadku Google – liczy się pozycja: im wyższa, tym większa sprzedaż

Wyższą pozycję można osiągnąć poprzez system bidowania, co przy szerokim asortymencie produktowym rodzi sporo problemów: czasochłonność i pracochłonność tego kanału może zniechęcić wielu sprzedawców do aktywnego działania.

W agencja.com – łączymy wiedzę ekspercką z autorskim rozwiązaniem technologicznym, dzięki temu jesteśmy w stanie obniżyć koszty kampanii nawet o 90% poprzez eliminację z kampanii produktów nierentownych i kumulując siły budżetowe na produkty wysoce konwertujące.

Analiza danych

Dzięki naszym narzędziom kontrolujemy opłacalność wszystkich produktów reklamowanych na Ceneo. Monitorujemy stawki nawet kilka razy dziennie, co przy aktywnych działaniach konkurencji, pozwala utrzymywać optymalne pozycje w racjonalnych kosztach.

Technologia i narzędzie

Nasze unikatowe rozwiązanie w połączeniu z wiedzą ekspertów gwarantuje maksymalnie wysoką pozycję. Każdego dnia analizowany jest wyznaczony koszt sprzedaży, minimalizowana jest również stawka za kliknięcie w oparciu o zachowania stawek konkurencji.

Strategia

Obsługa działań na Ceneo to praca na cały etat. Zapewniamy kompleksowe wdrożenie naszych rozwiązań i stałą opiekę konsultantów, dzięki czemu otrzymujesz usługę gotową do działania. Ustalamy mierzalne kryteria, wskaźniki i strategie bidowania, co bardzo szybko przekłada się na osiągnięcie planowanych rezultatów.

Proces

1 →

Ustalenie celów i kluczowych wskaźników

2 →

Opracowanie strategii licytacji

3 →

Dobór produktów

4 →

Analiza rentowności produktów

5 →

Analiza konkurencji

6

Stały monitoring i aktualizacja stawek

Co
zyskujesz?

➔ Bezcenny czas

➔ Pełną kontrolę nad budżetem

➔ Możliwość kampanii na kategorie lub marki

➔ Zaawansowane analizy i raporty

➔ Monitoring cen konkurencji

➔ Znaczące obniżenie kosztów kampanii

➔ Obniżenie kosztów operacyjnych

Nasze przewagi

01.
Autorskie narzędzia

Nie ma co ukrywać, że praca nad kanałem Ceneo wymaga wiedzy, doświadczenia oraz stałej kontroli nad nieustannie zmieniającym się środowiskiem cenowym produktów twoich i konkurencji. Aby być w top 3 i maksymalnie wykorzystać potencjał platformy to żmudna i mozolna praca na cały etat.

W agencja.com korzystamy z własnych, autorskich narzędzi, które dzięki połączeniu przez API Ceneo dają nam możliwości automatyzacji i efektywnej pracy, polegającej na stałym monitoringu i kontroli tego co się dzieje z twoimi kampaniami, produktami, cenami i kosztami promocji. 

02.
Stała opieka ekspercka

Nad twoimi kampaniami i poprawnością konfiguracji stale czuwa ekspert, specjalizujący się w optymalizacji kampanii. Ale nie tylko on pracuje dla Ciebie – pracujemy w teamie i działając na wielu kontach wymieniamy się doświadczeniami i spostrzeżeniami, które działają wyłącznie na Twoją korzyść.

Feed produktowy oraz karta produktu wymagają stałych aktualizacji i optymalizacji – zajmujemy się tym za Ciebie.

03.
Doświadczenie

Obsługujemy ponad 100 klientów w samym kanale Ceneo – są to topowe polskie marki, średnie i duże sklepy, które poznały codzienne wyzwania związane z działaniem na Ceneo. Know-how to bezcenna wartość, którą dostarczamy wraz z usługą pełnego serwisu kanału Ceneo.

 Współpracując de facto stajemy się częścią twojego teamu – wspólnie ustalając strategie i cele. W ten sposób twój team może zająć się rozwojem biznesu, a my stanowimy operacyjną komórkę, która wspiera cię wiedzą na każdym etapie. 

02.
Ukierunkowanie na cele rezultaty

Analizujemy na bieżąco wszystkie kluczowe wskaźniki (ROAS, koszty, pozycje, współczynniki konwersji dla wszystkich produktów). Trzymanie „ręki na pulsie” w tym kanale jest niezwykle istotne z punktu widzenia skuteczności. 

Wspierani narzędziami, raportami i analizami jesteśmy w stanie zapewnić imponujące wyniki.