Marketing automation

#strategia   #wdrożenie    #optymalizacja    #procesy    #newslettery    #web-push    #segmentacja

Marketing automation

Automatyzacja marketingu to zaawansowane rozwiązanie, dzięki któremu marketerzy mogą jeszcze lepiej dostosowywać komunikację marketingową do każdego odbiorcy. Platforma czy też narzędzie identyfikuje użytkowników serwisu www oraz monitoruje ich zachowania za pośrednictwem plików cookies.

Fundamentem skutecznych działań w obszarze marketing automation jest analiza segmentacji klientów, co stanowi punkt wyjścia do opracowania dalszych działań jak np.: spersonalizowana komunikacja newsletterowa/mailingowa, scenariusze cykli maili automatycznie wysyłanych – tzw. lead nurturing czyli rozgrzewanie leada od jego początkowej ścieżki, aż do finalnej konwersji. Marketing automation to także możliwości wyświetlania dopasowanych komunikatów on-site: pop-upów, formularzy czy szybkiej budowy landing page’y do określonych kampanii.

Mautic Marketing Automation

Mautic to open source’owe rozwiązanie, co dla naszych Klientów oznacza możliwości rozbudowania i dopasowania do specyfiki danego biznesu o dodatkowe funkcjonalności.

Mautic to sprawdzone narzędzie, które sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych przedsięwzięciach. Niewątpliwą zaletą jest stosunkowo niski koszt i utrzymanie na dedykowanych serwerach. Brak limitów wysyłkowych uniezależnia koszt od ilości kontaktów w bazie – zatem do doskonale skalowalne rozwiązanie dla dynamicznie rosnących sklepów e-commerce.

Działamy również na rozwiązaniach:

Zalety

Poprawa skuteczności marketingu w wielu obszarach

Aktywizacja użytkowników poprzez dopasowaną komunikację

Retencja i utrzymanie poprzez możliwości up-sellingowe i cross-sellingowe

Ratowanie utraconych koszyków

Lead nurturing czyli stopniowe wprowadzanie użytkowników w meandry oferty - przydatne zarówno w b2b, jak i b2c

Możliwości realizowania szybkich kampanii promocyjnych: newsletter, pop-up, web-push

Pełna analiza danych dotyczących skuteczności

Scoring - skupienie się na ściśle określonych segmentach klientów

Efekty:

Zwiększona retencja

Wzrost ilość pozyskiwanych leadów

Usprawnienie i przyspieszenie procesów

Poprawa współczynnika konwersji

Realny wzrost sprzedaży

B2B

To właśnie ten sektor początkowo korzystał z benefitów automatyzacji. Edukacja i ścieżki lead nurturingowe to ogrom możliwości podwyższenia skuteczności wszystkich działań, mających na celu pozyskanie nowego klienta oraz utrzymanie go w kontekście długofalowym, co jest kluczem praktycznie dla każdego rodzaju biznesu.

E-commerce B2C

Przy rosnącej konkurencji czy bardzo rozbudowanej ofercie produktowej i dużej bazie klientów, marketing automation to sposób na optymalizację i poprawę wydajności procesów. Dzięki personalizacji segmentacyjnej komunikacji zwiększamy skuteczność w dostarczaniu dokładnie tego co w danym czasie określona grupa użytkowników potrzebuje.

Start-upy

Przy małym zespole ilość zadań związanych z aktywnością marketingową może przytłaczać. Dzięki regułom automatycznym nawet rozpoczynający swój biznes start-up może korzystać z zaawansowanych i rozbudowanych możliwości jakie daje marketing automation.

Wartościowe treści w odpowiednim czasie dla odpowiedniej grupy

To naczelna idea stojąca za marketing automation.

Czasy masowych mailingów czy jednakowych bannerów, które są dla wszystkich (czyli dla nikogo) już dawno minęły. Dzięki narzędziom marketing automation wspieramy proces decyzyjny: personalizacja i dopasowanie przekazu do etapu zakupowego wzbudzać ma zainteresowanie i przywiązanie do marki.

01.
Segmentacja

Właściwa segmentacja to kluczowy i niezbędny w procesie wdrożenia element, który stanowi wyjście do opracowania dalszych kroków.  W oparciu o analizę opracowujemy dopasowane do specyfiki biznesowej segmenty użytkowników, strukturę i metodologię tagowania oraz scoring zaangażowania i aktywności.

02.
E-mail marketing

Skuteczna i zadbana baza klientów to podstawa. E-mail marketing to nadal jeden z najskuteczniejszych kanałów dotarcia. Należy pamiętać, że koszt na pozyskanie klienta i jego e-maila twój biznes już poniósł, utrzymanie zaś, jest znacząco tańsze, zatem warto budować relacje i zaufanie w długofalowej perspektywie. A angażujący e-mail jest doskonałym wsparciem i uzupełnieniem działań. Narzędzia umożliwiają realizację także testów A/B – aby zapewnić jeszcze wyższą skuteczność.

03.
Lead nurturing

Użytkownik, który trafia na twoją stronę  nie zawsze od razu jest gotowy do zakupu. Lead nurturing to proces “ogrzewania” leada – to cykl automatycznie wysyłanych e-maili, w których angażujemy potencjalnego klienta, wprowadzając go w ofertę, budując relację i zaufanie. Możemy wskazywać zalety produktu czy oferty, wskazywać inspirujące materiały w formie video, tutoriali czy e-book’ów. Ten element marketing automation ma szczególne znaczenie w “przekuwaniu” leada na klienta.

04.
Formularze

Dynamicznie wyświetlające się formularze np. zapisu na newsletter czy na pobranie e-booka w wybranym miejscu na stronie – czyli w takim momencie ścieżki użytkownika, w jakim chcemy (a właściwie jakim użytkownik tego potrzebuje, aby podjąć finalną decyzję).

05.
Landing page

Narzędzia marketing automation umożliwiają błyskawiczne tworzenie dopasowanych do potrzeb kampanii landing page’y. Szybko i skutecznie, bez potrzeby angażowania web developera, a to za sprawą wygodnych i intuicyjnych edytorów.

06.
Raporty

Analiza danych to podstawa wnioskowania – w przypadku działań w obszarze marketing automation mamy do dyspozycji szereg raportów, dzięki którym obserwujemy i monitorujemy skuteczność poszczególnych kampanii: wskaźniki open rate, click through rate, zaangażowanie i aktywność użytkowników, do których kierujemy komunikację.

Nowa szansa dla twojego sklepu, nie przegap jej!

Czy warto zacząć reklamować się już dziś?

My wiemy, że TAK!

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.